Günübirlik Alan
Haydariye Sudüşen Şelalesi

Sudüşen şelalesi, Bursa’ya 30 kilometre uzaklıktaki Gemlik ilçesinin 25 kilometre kuzeyindedir.Gemlik ilçe merkezinin dışından Armutlu’ya uzanan asfalt yolun 10.cu kilometresinde, Küçükkumla’dan sağa, Haydariye köyü yönüne dönülür. Virajlı asfalt yol yaklaşık 7.5 kilometre sonra Haydariye köyüne ulaşır. Şelale yolu köy meydanından başlar. Sudüşen şelalesi yolu virajlı ve iki aracın rahatça geçemeyeceği kadar dardır. Köyün 5 kilometre dışında Yeşil Vadi piknik alanını geçtikten sonra içinden Nacaklı deresinin aktığı vadiye paralel yola devam edildiğinde bu noktadan itibaren 3.5 kilometre sonra Sudüşen şelalesine varılır. Girişinde bir lokanta ve kafeteryanın bulunduğu Sudüşen şelalesi Nacaklı deresi üzerinde 10 metre yüksekten düşer. Yalova Termal’e 8 kilometre uzaklıktaki Sudüşen Şelalesi ve ardında çınar, gürgen ve meşe ağaçlarıyla kaplı vadi özellikle Arap turistlerin yoğun ilgisini çeker.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası 3 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü - Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Haydariye Köyü: 48.7 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.