Flora Gözlemi, Fotoğrafçılık, Kampçılık
Ketenli Yayla

Ketenli yaylası Uludağ’ın güneyinden Aras şelalesine ulaşan patikaların çıkış noktasıdır. 1440 m. Rakımındaki yaylaya Soğukpınar köyü içerisinden ulaşılır. Soğukpınar-Aras Şelalesi parkuruna girildiğinde 7.4 kilometre sonra çevresi Karaçam ve Meşe ormanlarıyla kaplı Ketenli yaylaya ulaşılır. Bahar ve yaz aylarında özellikle makro fotoğrafçıları için düzenlenen fotoğraf turları ve kamplar için ideal olan ve içme suyu bulunan yayla endemik bitki türleri açısından oldukça zengindir.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü - Köy Muhtarlığı
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Ketenli Yayla: 44 km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.