Günübirlik Alan, Off Road
Fevziye Köyü - Karagöl

Bursa şehir merkezine 45 kilometre, Gemlik ilçesine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Karagöl, Fevziye köyünün 6.5 kilometre dışındadır. Fevziye Karagöl’e ulaşmak için ilk tercih Bursa’ya 12 kilometre uzaklıkta, Ankara yolu üzerindeki Gürsu ilçesidir. Gürsu ilçe merkezinden itibaren Hasanköy, Dışkaya, Ericek köyleri geçilir. Ericek köyünün 3 kilometre dışında Şükrüye köyü sapağından sağa dönülür. Bu noktadan itibaren asfalt yola 1.2 kilometre devam edildiğinde Fevziye köyüne 1.5 kilometre kala sağa dönülür. Bu yol 4 kilometre takip edildiğinde Karagöl’e ulaşılır. Bahar aylarında açan Nilüfer çiçekleri doğa fotoğrafçılarını buraya çekerken yaz aylarında piknik amacıyla kullanılan Karagöl özellikle sonbahar ve kış aylarında Offroad ve MotoCross kulüplerince tercih edilmektedir. Her yıl Temmuz ayının ilk haftasında çevre köylerin katılımıyla şenliklerin düzenlendiği Karagöl piknik alanında içme suyu ve oyun parkı bulunmaktadır. Karagöl’e Gemlik ilçesinden Umurbey-Katırlı-Hamidiye-Fevziye köyleri yolu ile 45 dk.lık bir yolculuk sonrasında ulaşılır.


GürsuBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Fevziye Karagöl: 40 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.