Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık
Mkp. Kösehoroz Şelalesi

Kösehoroz şelalesi Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kösehoroz Köyü'nin 6 kilometre güneyindedir. Bursa-İzmir karayolu üzerinde Karacabey ilçesini geçtikten sonra ulaşılan Mustafakemalpaşa şehir merkezine 86 kilometre uzaklıktadır. Mustafakemalpaşa ilçe merkezinden Yalıntaş'a uzanan asfalt yol Lüftife, Orhaniye, Hamidiye, Karaorman ve Çavuş köylerinden geçerek Emet çayına paralel olarak devecikonağı yönünde Kösehoroz köyüne varır. İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Kösehoroz köyü meydanından başlayan yol Tırnova köyü istikametinde bir süre orman içinden devam eder. Asfalt yolun 4.3 kilometresinden sola sapan toprak yola girildiğinde önce güneye daha sonra kuzeydoğuya dönerek 1.7 kilometre yürünür. Şelalenin aktığı Değirmendere'ye inmek için yön levhasının sağındaki patika kullanılır. Yağmur sularının aşındırdığı toprak yol bir bölümü kayalık araziden geçerek 400 mt. sonra Kösehoroz şelalesine iner. 18 metreden düşen Kösehoroz şelalesinde suların oluşturduğu bir kaya göleti bulunur.


İnegölZorluk Derecesi: 3
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 2
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 3 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Kösehoroz Köyü: 112 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.