Günübirlik Alan, Kamp Karavan
Orhaneli Göynükbelen Gölcük Yaylası

Orhaneli ilçesine bağlı Göynükbelen Bursa’ya 46 kilometre uzaklıktadır. Nilüfer ilçesinden başlayan Orhaneli-Keles yolunda 13. Kilometredeki Doğancı barajı kavşağından solda Keles istikametine doğru devam edilir. 26 kilometre sonra Seferiışıklar, Kozbudaklar, Göynükbelen tabelasından sağa dönülür. Göynükbelen bu kavşaktan 8 kilometre mesafededir. Yaz aylarında köy şenliklerinin yapıldığı Gölcük yaylası yolu köy meydanından başlar. 1.6 kilometre Orhaneli yolu yönünde devam ettikten sonra sola sapar. 800 mt. uzunluğundaki yol Gölcük yaylasına iner. Gölcük yaylasının diğer girişi ise ilk girişin 1 kilometre altındaki parke taşı döşeli yoldur. 6.2 Ha. büyüklüğündeki Gölcük yaylası Mesire ve piknik alanında çocuk parkı, tuvaletler ve piknik masaları bulunmaktadır.


OrhaneliBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Merinos-Göynükbelen: 46 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.