Doğa Yürüyüşü
Uludağ Sarıalan - Gölcük - Kirazlıyayla

Sarıalan-Kirazlıyayla arasındaki 3.5 kilometre uzunluğundaki yürüyüş parkurunun başlangıç noktası, Sarıalan?da Milli Park idare binalarının arkasındaki çadırlı kamp alanıdır.Çadır kampına uzanan parke taşlı yolda yaklaşık 350 mt. sonra parkur girişini belirten bilgi levhasından sola sapılarak orman içine girilir. İlk birkaç yüz metre bodur ardıçların arasında su arklarına paralel giden patika 2.3 kilometre orman içinden devam ederek 130 m. irtifa kaybeder ve eski İzci kampının bulunduğu alana çıkar. İşaretlerle belirlenmiş patika 150 m. sonra güney-güney batıya dönerek 1 kilometre sonra Hayri Koyuncu çeşmesi yanından yükselir ve Gölcük mevkiine çıkar. Sonbahar?da fotoğraf açısından cazip olan Gölcük yaz aylarında bataklık halindedir. Alanın güneyine doğru devam eden belirgin patika solda Yörük mezarlarını geçtikten sonra Kirazlıyayla?da otel girişi sağındaki çeşmede sonlanır.


OsmangaziZorluk Derecesi: 1
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 1:30
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Ağaç Bilgi Levhası, 3 adet ağaç yön levhası
Bölge Sorumlusu: Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Ulucami-Sarıalan: 31.2 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.